Sırala:
Göster:

Neden Bitkili akvaryum ?

 

Ülkemizde son 10 yıldır popular olan  bitkili akvaryum tutkusu , su altının eşsiz güzelliğinden kesitleri  evlerimize ve ofislerimize taşımamıza olanak verir.Sıradan akvaryumlardan yerine  canlı akvaryum bitkileri ile donatılmış , yaşayan , nefes alan bir ortam yaratmak ve akvaryumunuzdaki balık ve diğer canlılarınıza doğal ortamlarına yakın bir akvaryum oluşturmanın vermiş olduğu haz harikadır. canlı bitkilerle süslenmiş bir akvaryum sizi her daim canlı hissettirecektir. büyüme ve yayılma  şekillerine gore 7 kategoriye ayrılmaktadır. Akvaryum bitkileri büyüme ve yayılma  şekillerine gore 7 kategoriye ayrılmaktadır

 

Akvaryum bitkileri ile donatılmış , görseli ve perpektif algısı yüksek bir bitkili akvaryum için en önemli şey Akvaryum bitkileri boyları

 ve bununla birlikte doğru akvaryum bitkileri seçimidir.Bitkili Akvaryum şartlarınıza ( zemin, aydınlatma , büyüklük) en uygun ön plan bitkileri , taban bitkileri, zemin bitkileri , orta plan akvaryum bitkileri ve arka plan akvaryum bitkilerini kullanarak doğayı akvaryumlarınıza taşıyabilirsiniz.

 

Bitkili akvaryum dünyası zevkli , keyifli ancak aynı zamanda araştırma gerektiren bir hobidir.Akvaryumunuza koyacağınız bir bitkinin hangi şartlarda büyüdüğünü , nasıl bir aydınlatma istediğini ve hangi sıvı gübrelere ihtiyaç duyduğu araştırmalı ve buna gore bitki seçimi yapmalısınız.

 

Bitki akvaryum dünyasına adım attığınızda artık size sıradan akvaryumlar doyurmayacak emin olabilirsiniz. Akvaryum Bitkileri ile donatılmış  bakımlı güzel bir bitkili akvaryumun karşısına geçip seyretmek günün yorgunluğunu atmanızda en büyük yardımcınız olacak.  Bunun için Akvaryum Bitki çeşitlerini de bir o kadar iyi biliyor olmanız gerekiyor. Akvaryum bitki çeşitlerinin sıraları başlıca, Taban bitkileri, Zemin bitkileri, Ön Plan Akvaryum Bitkileri, Orta Plan Akvaryum Bitkileri, Arka Plan Akvaryum Bitkileri, Moss Türleri, ve Su üstü bitkileri’dir. Bu bitki kategorileri arasındaysa en çok ilgi gören kategori Akvaryum zemin bitkileridir Bu ktegorideki bitkileri içinde de en popülar olanları şüphesiz ki en çok tercih edilen hemianthus callitrichoides cuba (Cuba bitkisi)’dir. Tüm bu bitkilere en uygun fiyatlarla ulaşmak için, hemen www.aquaformpet.com sitesi üzerinden giriş yaparak  hiç vakit kaybetmeden satınalabilirsiniz.